Rolety wewnętrzne czy zewnętrzne? Oto jest pytanie!

Rolety okienne coraz częściej zastępują popularne dotąd zasłony. Nic dziwnego, ponieważ nie tylko są funkcjonalne, ale również świetnie wyglądają i stanowią ozdobę domu lub mieszkania. Lepiej wybrać wersję wewnętrzną czy zewnętrzną? Sprawdź, które rozwiązanie będzie dla Ciebie odpowiedniejsze!

  1. Rolety wewnętrzne
  2. Zewnętrzne rolety okienne

Rolety wewnętrzne zwykle są tańsze niż modele zewnętrzne, jednak nie mają tak dużego wpływu na zapotrzebowanie energetyczne budynku, jak ich zewnętrzne odpowiedniki. Z kolei te drugie uznawane są za droższe, a wiele z nich można zamontować jedynie podczas budowy domu.

Rolety wewnętrzne

Wewnętrzne rolety okienne znajdują zastosowanie w niemal każdym pomieszczeniu, dlatego uważane są za uniwersalne. Można je zamontować w dowolnym czasie, bez konieczności kosztownego remontu lub kucia ścian. Co więcej, ich szeroki wybór na rynku, który potwierdza oferta dostępna na stronie http://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-wewnetrzne, sprawia, że każdy może dopasować rodzaj rolet do swoich preferencji i potrzeb. Najtańsze będą rolety wolnowiszące, które nie wymagają skomplikowanego montażu. Wystarczy zaczepić je na ramie okiennej i gotowe! Nieco więcej pracy wymaga roleta okienna na prowadnicach – te przykręca się do okna. Materiał przesuwa się w przytwierdzonych do ramy szynach, dzięki czemu roleta nie odstaje od okna nawet wtedy, kiedy jest ono uchylone. To świata opcja na zasłonięcie okien dachowych! Popularnością cieszą się obecne również rolety rzymskie oraz rolety okienne dzień/noc, pozwalające na samodzielne manipulowanie ilością docierającego do wnętrza światła, a także rolety zaciemniające, z jednej strony pokryte gumą, które w ogóle nie przepuszczają promieni słonecznych.

Zewnętrzne rolety okienne

Myśląc o roletach okiennych jeszcze na etapie budowy domu, a nawet wcześniej – na etapie jego projektowania, warto postawić na rolety zewnętrzne z oferty dostępnej pod adresem http://www.roletyalu.pl/kategoria/rolety-zewnetrzne. Tego rodzaju osłony okienne często wymagają specjalnego montażu, możliwego jedynie na etapie wykończenia elewacji, jednak zapewniają kilka funkcji, których nie posiadają rolety wewnętrzne. Rolety klasyczne, zewnętrzne, zmniejszają zapotrzebowanie energetyczne budynku, dłużej utrzymując ciepło wewnątrz pomieszczeń. Zapewniają również domownikom pełną prywatność oraz bardzo dobrze odgradzają wnętrza od wścibskich spojrzeń sąsiadów i przechodniów.

Aby znaleźć rozwiązanie idealne dla siebie, warto skorzystać ze strony internetowej firmy Rolety Alu i poznać bliżej najpopularniejsze rodzaje rolet.

Dodaj komentarz
You May Also Like

Jak wybrać idealne rolety?

Rolety stanowią praktyczną alternatywę dla tradycyjnych zasłon. Przed podjęciem decyzji o zakupie rolet warto dowiedzieć się, czym charakteryzują się poszczególne rodzaje dostępnych na rynku osłon okiennych. Sprawdź, jak wybrać rolety…
View Post